Jan, een vastgoedmakelaar van de bovenste plank.

Geschreven op 13/03/2024

Vastgoedgroep Albert: een verhaal van twee gelijkgestemde vastgoedmakelaars, Jan Vlieghe en Peter-Jan Matthijs, met een duidelijke visie.

We gaan terug naar 2016, de oprichting van Albert, en laten Jan, medeoprichter en kantoordirecteur van Albert Loppem, aan het woord.

Jan en het verhaal van Albert.

Jan: “Een kleine 10 jaar geleden kruisten de paden van Peter-Jan Matthijs en mezelf opnieuw nadat ik in 2004 mijn carrière in Oostduinkerke begon bij Peter-Jan. Vanuit onze passie en ervaring binnen de sector voelden we dat er ruimte was voor een groep met een atypische aanpak. Bij Albert geen hard sales, geen do or die-mentaliteit maar een open filosofie, namelijk van te delen word je rijker. In ons groeiverhaal werd duidelijk dat lokale verankering en expertise nog steeds belangrijke factoren zijn. Albert onderscheidt zich daarbovenop door de huiselijke sfeer van onze kantoren en uiterst persoonlijke aanpak. Bij ons kan je terecht voor vastgoedadvies in de brede zin van het woord. De koffie staat altijd klaar! Vertrouwen is de basis voor elke samenwerking.”

Jan, een vastgoedmakelaar van de bovenste plank.

“Als makelaar handel ik vanuit mijn persoonlijke overtuiging, ik geef het beste advies voor mijn klant, ook al is dat advies dat men soms beter niet verkoopt. Vanaf de opstart van een dossier kan ik rekenen op onze schitterende back office, zodat we ons kunnen focussen op de klantenbegeleiding en de onderhandeling tussen kandidaat-koper en verkoper.

Als makelaar moet je van verschillende markten thuis zijn: je bent sales gedreven, je hebt een degelijke juridische & financiële kennis nodig, je ontziet je het administratieve luik niet en je kan goed onderhandelen… De rode draad is het menselijk contact waarbij empathie en wat psychologisch inzicht een meerwaarde zijn. Persoonlijk haal ik mijn energie en levensvreugde uit al deze contacten.

Een goede makelaar wordt uiteraard beoordeeld op zijn resultaat maar het gaat ook over het marketingplan, een goede opvolging, het bijsturen en aanpassen van het verkoopproces gekoppeld aan een continue communicatie met onze opdrachtgever. We spreken daarom liever van een samenwerking in plaats van een opdracht. Niets doen en met geluk verkopen is voor ons een no-go. De marktomstandigheden hebben we niet steeds in de hand waardoor het niet altijd een ‘good news’ show is. Ook op zo’n moment is communicatie de sleutel om het vertrouwen te bewaren. In elk dossier gaan we steevast voor de ‘extra mile and beyond’ om op het einde van de rit succes te boeken en onze klant met ons te verbinden voor lange termijn.”

Jan en nieuwbouw.

“Bij Albert maken we het verschil door onszelf telkens opnieuw in vraag te stellen. Alles hangt af van de verkoopfase waarin je je bevindt. We denken mee met de ontwikkelaar en stellen een grondig uitgekiende marketingstrategie op. In nieuwbouw zijn we in de eerste plaats een klankbord om de juiste marktanalyse te maken, nadien ‘marketingbureau’ en pas daarna komt de verkoop, meer dan 25% van het werk gebeurt nog voor het project officieel gelanceerd wordt op de markt. Een transparante communicatie en nauwe samenwerking doorheen het hele project zijn bij ons ‘key’. We willen een partner zijn van aankoop tot oplevering.”

Wanneer we Jan zijn persoonlijke visie op de nieuwbouwsector bevragen, is er volgens hem een groot tekort aan appartementen met 1 slaapkamer. Uit de resultaten van de bevolkingsgroei blijkt dat binnen 20 jaar de helft van de Belgische gezinnen uit 1 à 2 mensen zal bestaan, waardoor de grotere units niet altijd het meest geschikt zijn, zowel bouwtechnisch als financieel. Het aanbod zal in de toekomst niet afgestemd zijn op de vraag. Daarenboven biedt deze typologie een hoger rendement voor een investeerder.

Jan en zijn boodschap voor toekomstige vastgoedmakelaars.

“Bij Albert staat de deur altijd open voor nieuwe talenten die ons team willen versterken. We wijzen onze makelaars in spe er graag op dat de job er aan de buitenkant vaak mooier uitziet. Het is een sector waarin hard gewerkt moet worden en waar bereikbaarheid, flexibiliteit en snelheid van handelen sleutelbegrippen zijn. Als vastgoedmakelaar is een gezonde werkethiek primordiaal, dit betekent dat je eerst veel tijd, energie en moeite moet investeren om de vruchten te plukken. Een degelijke makelaar heeft een minimale inloopperiode van drie jaar nodig. Het idee van easy money is dan ook een ballon die snel wordt doorprikt in de praktijk.” Bij Albert begeleiden we ons team maximaal volgens de individuele competenties waarbij iedereen kan doorgroeien volgens zijn of haar ambities.